środa, 16 października 2013

Tydzień z Kate Winslet


Ponieważ mój blog jest stosunkowo nowy, do tej pory nie było jeszcze żadnego tak zwanego tygodnia tematycznego. Dotychczas po prostu opisywałam różne filmy czy książki, ale nic ich nie łączyło. Wczoraj wpadłam na ten pomysł.  To czas Kate Winslet.

Dlaczego akurat Kate? Nie, to nie jest moja ulubiona aktorka. Ale sądzę, że to naprawdę dobra aktorka, która ostatnimi czasy grywa w dobrych filmach. Jak będzie wyglądał taki tydzień? W tym tygodniu wszystkie filmy o, których będą wpisy to filmy w których zagrała Kate. Początkiem tego tygodnia był dzisiejszy wpis o filmie 'Droga do szczęścia' tygodnia tematycznego i właśnie takim będzie ten tydzień.

O Kate przypomniałam sobie ostatnio z powodu jej obecnej promocji najnowszego filmu w którym zagrała- 'Labor Day', niestety nie znana jest data premiery tego filmu w Polsce, prawdopodobnie nie będzie jej w ogóle miał.  Nie chcę was zanudzać jakimś faktami z jej życia, typu data urodzenia, liczba mężów i tym podobne, bo to możecie znaleźć na wikipedii czy filmwebie. Przytoczę jedynie kilka moim zdaniem ciekawych faktów. Jej kariera zaczęła się od reklamy płatków śniadaniowych.

Na początku swojej kariery aktorskiej grała w teatrze między innymi w Piotrusiu Panie i Adranie Mole. Tak wiele nagród jej przyznano, że nie będę wszystkich wymieniać. Ale nie sposób zapomnieć o sześciu nominacjach do Oscara, w tym jeden przyznany za rolę w Lektorze, ośmiu nominacjach do Złotego Globu, w tym trzy przyznane za rolę w Lektorze, Drodze do szczęścia, Mildred Pierce, sześć nominacji do BAFTy, w tym dwie przyznane za Rozważną i Romantyczną oraz Lektora.  
Chyba największą popularność przyniósł jej Titanic, którego osobiście wyjątkowo nie lubię, ale trzeba przyznać, że duet z DiCaprio był fenomenalny, zresztą w Drodze do szczęścia również  prezentują się bardzo dobrze.  Co mogę więcej powiedzieć zapraszam was do odwiedzania mojego bloga w tym tygodniu.
I jeszcze raz zapraszam na Drogę do szczęścia dzisiaj o 20.00 na TVN7.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz