czwartek, 1 stycznia 2015

Filmy na, które czekam, czyli o filmowych premierach 2015 roku


Witajcie w Nowym Roku, tak samo, jak na początku minionego roku postanowiłam przygotować krótki post zbierający ciekawe premiery filmowe, które czekają nas w 2015 roku. 

Wielkie oczy (premiera 2.01)
Najnowszy film Tima Burtona. Po trailerze mam wrażenie, że nie będzie to typowy obraz Burtona, żeby nie powiedzieć mało burtonowski. Oparty jest o prawdziwą historię malarki Margaret Keane w tej roli Amy Adams. W postać jej męża wcieli się Christopher Waltz. Zapowiada się intrygująco.Foxcatcher (premiera 9.01)
Steve Carrel, Sienna Miller, Mark Ruffalo i Channing Tatum w filmie inspirowanym prawdziwą historią o Johnie du Pont bogaczu i schizofreniku, który zbudował w swojej posiadłości ośrodek szkoleniowy dla zapaśników oraz Martinu Schultzu zapaśniku, który nawiązał z nim współpracę przygotowując się do igrzysk olimpijskich w 1988 roku, które odbywały się w Seulu.

Gra tajemnic (premiera 16.01)
Na ten film czekam już od dawna. To historia angielskiego matematyka i logika Alana Turinga ( Benedict Cumberbatch) i jego zmagań ze złamaniem kodu Enigmy.W filmie pojawia się również Keira Knightley.

Bezwstydny Mortdecai (premiera 23.01)
Johnny Deep, Gwyneth Paltrow oraz Ewan McGregor w zwariowanej komedii o brytyjskim arystokracie, będącym jednocześnie pracownikiem galerii oraz złodziejem, który ma chrapkę na obraz skrywający cenne informacje.


Birdman (premiera 23.01)
Tragedia i komedia w jednym. Główny bohater zyskał sławę dzięki roli superbohatera w adaptacji komiksu teraz próbuje wystawić musical na Broadwayu we własnej adaptacji. W głównych rolach Edward Norton, Emma Stone, Naomi Watts, Michael Keaton, Zach Galifianakis. 
Teoria wszystkiego (premiera 30.01)

Film biograficzny. W tym przypadku to historia wybitnego 

fizyka Stephena Hawkinga.Dzika droga (premiera 6.02)
Czytałam książkę, także teraz z niecierpliwością czekam na ekranizację. Jeśli jeszcze jej nie znacie, to gorąco polecam, a przeczytać o niej możecie tu.


Serena ( premiera 6.02)
Jennifer Lawrence i Bradley Cooper znowu w jednym filmie. W historii o małżeństwie zamieszkującym Karolinę Północną, które dowiaduje się, że nie może mieć dzieci. Ich spadek przypadnie nieślubnemu synowi męża. Tytułowa Serena(Jennifer Lawrence) nie spocznie dopóki nie zmieni stanu rzeczy.

Jupiter: Intronizacja (premiera 6.02)
Coś dla fanów Sci-Fi. Najnowszy film rodzeństwa Wachowskich. Pojawią się w nim między innymi Mila Kunis i Channing Tatum.Tajemnice lasu (premiera 13.02)
Fantasy, komedia i musical w jednym, a w dodatku reżyserii Roba Marshalla, a w filmie pojawią się Meryl Streep i Emily Blunt. Myślicie, że przebije 'Czarownicę'? 


Samba (premiera 20.01)
Pamiętacie 'Nietykalnych'. 'Samba' to również francuska komedia i również gra w niej Omar Sy. Towarzyszy mu w niej Charlotte Gainsbourg. 

Wada ukryta (premiera 24.04)
Najnowszy film Paula Thomasa Andersona opowiadający historię detektywa, który z prywatnych powodów angażuje się w niebezpieczne śledztwo. W głównej roli Joaquim Phoenix.

Avengers: Czas Ultrona (premiera 7.05)
Superbohaterowie znowu w akcji. Czekam cierpliwie. Ciekawa jestem tylko, czy przebiją 'Strażników Galaktyki'?


Piotruś Pan (premiera 17.07)
Najnowszy film Joe Wrighta znanego chociażby z 'Dumy i uprzedzenia', 'Pokuty' czy 'Anny Kareniny'. W filmie pojawią się Hugh Jackman, Rooney Mara i Amanda Seyfried.


Z dala od zgiełku (premiera 17.07)
Carey Mulligan w ekranizacji powieści Thomasa Hardy.


Czekam również na ostatnią część Igrzysk oraz 'Cake', których daty polskich premier na razie nie zostały wyznaczone.

PS Ja w tym Nowym Roku postanowiłam wziąć udział w akcji 'przeczytam 52 książki w 2015 roku' i Was też serdecznie do tego namawiam.  Sukcesywnie będę spisywać wszystkie tytuły, żeby za rok móc Wam się pochwalić moją '52'. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz