sobota, 19 kwietnia 2014

Nietykalni


Dzisiaj przybliżę Wam pewien film z listy mojego przewodnika po hitach na Wielkanoc. Myślę, że to zdecydowanie idealna propozycja dla całej rodziny. Film, który przypadnie zarówno tym starszym i tym młodszym członkom rodziny. Tym, którzy lubią filmy bardziej ambitne i tym, którzy wolą lekkie. Rozśmieszy, da nadzieję w lepszej chwili. A w dodatku pełen prostoty. Co najważniejsze to produkcja francuska, a zyskała fanów na całym świecie niczym te kasowe amerykańskie. Chyba nikt nie spodziewał się takiego sukcesu tego filmu. Amerykanie zachęceni jego popularnością nawet postanowili zrobić swoją wersję. Nie wróżę jej już takiego sukcesu, ale kto wie?

A o czym właściwie jest ta historia? Mamy bogatego, sparaliżowanego starszego jegomościa z wyższych sfer-Philippe oraz młodego czarnoskórego chłopaka z paryskich bloków- Drissa. Z pozoru nie łączy ich nic. Dwa kompletnie inne światy. Jednak połączy ich przyjaźń. Dzięki sobie nauczą się patrzeć na świat z innej perspektywy. 

Philippe odkryje, że życie spędzane na wózku może być równie ciekawe i ekscytujące. Driss za to odkryje świat kultury, dorosłości, zmieni się w porządnego człowieka z drobnego złodziejaszka. 

Zdecydowanie to komedia różnią się od tych tak chętnie nam serwowanym. Gdzie komizm oparty jest na tak zwanym 'kloacznym humorze'. To zdecydowanie film, który oferuje bardziej wyszukany rodzaj humoru. 

To zdecydowanie jedna z tych historii po, których robi się człowiekowi cieplej na sercu, a uśmiech jeszcze długo nie znika z twarzy. Idealna na święta. Polecam gorąco. Dla przypomnienia będzie można ją obejrzeć jutro na TVP1 o godz. 21:25.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz