środa, 2 kwietnia 2014

Filmowe premiery-kwiecień


Tak jak obiecałam, co miesięczny przegląd filmowych premier.


Droga do zapomnienia (premiera 4 kwietnia)
Colin Firth i Nicole Kidman w historii o tajemniczym i melancholijnym mężczyźnie, miłości, wojnie i poszukiwaniu swojego oprawcy. Wszystko oparte na autobiografii Erica Lomaxa.

Niezgodna ( premiera 4 kwietnia)
Moja pierwsza myśl po obejrzeniu trailera tego filmu, ale to podobne do 'Igrzysk śmierci'.  Mam nadzieję, że nie okaże się gorszy niż 'Igrzyska śmierci', bo porównania będą nieuniknione. W metropolii wybudowanej na ruinach Chicago budowane jest idealne społeczeństwo, na podstawie selekcji, każdy nastolatek musi przejść test predyspozycji. Musisz posiadać jedną z pięciu ważnych cech,  jeśli nie posiadasz jednej z nich, będziesz żyć na marginesie.  Posiadanie więcej niż jednej również nie jest oczekiwane. Głowna bohaterka Beatrice, posiada dwie i spróbuje zaryzykować wszystko, aby zawalczyć o przeżycie.

Hardkor Disko (premiera 4 kwietnia)
Natasza Urbańska śpiewała 'Weź mnie na densflor, zrobię Ci hardkor' i w przypadku tego filmu, ta piosenka świetnie by się sprawdziła. Metropolia pełno nowobogackich  rodziców i dzieci pozostawionych samym sobie. Do takiego własnie miejsca przyjeżdża Marcin, szybko poznaje i zakochuje się w Oli. Ona pokazuje mu swój świat pełen używek, niekończących się imprez. Marcin skrywa również pewną tajemnicę...
Snowpiercer:Arka przyszłości (premiera 11 kwietnia)
Propozycja Sci-Fi. Rok 2031 walka z globalnym ociepleniem przegrana, na Ziemi zapanowała wieczna zima. Jedynymi, którzy przeżyli są pasażerowie Snowpiercera, pociągu pędzącego przez śnieżną zamieć i poruszającego się dookoła globu, dzięki energii, którą sam generuje. Na jego pokładzie panuje system klasowy. Bogatych pasażerów, utrzymują biedniejsi. Niewiele brakuje do wybuchu rewolucji.. Występuje w nim między innymi Tilda Swinton.


Kiedy umieram (premiera 11 kwietnia)
Południe lata 30. Pewna rodzina i jedno życzenie zmarłej już matki, aby pochować ją w pobliskim mieście. Całą historię poznajemy z punktu widzenia kolejnych postaci. Wszyscy członkowie rodziny  ze ślepym uporem dążą do celu, biorąc swojej rodziny i swoich racji.

13 grzechów (premiera 11 kwietnia)
Coś dla fanów horrorów. Główny bohater Eliot jest pogrążony w długach. Pieniądze wyjątkowo by mu się przydały, bo ma w planie ślub z ukochaną.  Nagle pewnego dnia odbiera telefon i dowiaduje się, że jest filmowany i jest to częścią pewnej gry. Jeśli wykona trzynaście zadań, 6,2 miliona będzie jego. Każde zadanie jest jednak coraz trudniejsze. Z każdym jest coraz bliżej piekła...

Namiętność (premiera 11 kwietnia)
Christine (Rachel McAdams)  to atrakcyjna i odnoszącą sukcesy bizneswoman, pod uroczą postacią, skrywa się prawdziwa manipulatka. Kobieta, która nie powstrzyma się przed niczym. Swoją drugą naturę pokaże, kiedy Isabelle jej nowa utalentowana protegowana, będzie coraz wyżej piąć się po drabinie firmowej hierarchii. Będzie czarować ją i manipulować. Problem w tym, żę tym razem trafi na godną siebie rywalkę.

Imigrantka (premiera 25 kwietnia)
Historia dwóch młodych Polek, które w 1921 roku wyjechały do USA. Jedna choruję na gruźlicę, a druga szybko odkrywa, że bez kontaktów nie ma szans 'zdobyć Ameryki'. Trafia na ulicę i zostaje szybko wciągnięta w świat brudnych interesów i prostytucji. W roli tytułowej Polki Marion Cotillard.

 Niesamowity Spider-Man 2 (premiera 25 kwietnia)
Tym razem Spider-Man staje do walki z Electro. Powraca Harry Osborn. A i Peter ciągle jest z Gwen. Krótko mówiąc ma ręce pełne roboty.
Inna kobieta (premiera 25 kwietnia )
Kobieca komedia o pewnym niesamowitym sojuszu trzech kobiet i zemście na jednym niewiernym mężczyźnie. Występują Cameron Diaz, Nicki Minaj, Leslie Mann i Kate Upton.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz