czwartek, 24 października 2013

Labirynt


'Labirynt' to film, który wciąga od pierwszej do ostatniej minuty. To prawdziwy mocny thriller z niesamowicie gęstą atmosferą.
W pierwszej minucie filmu poznajemy Kellera Dovera, w tej roli znakomity Hugh Jackman, człowieka pełnego sprzeczności. To facet, który uważa, że strzeżonego Bóg strzeże i dlatego też przechowuje zapasy żywieności w piwnicy, wybudował coś w rodzaju schronu, w jego samochodzie dynda krzyżyk, a z radia wydobywają się słowa modlitw, jednak nie ma nic przecJak to często w byciu bywa los lubi sobie z nami igrać, tak też dzieje się w przypadku Kellera, facet gotowy na wszystko, nawet na apokalipsę, znajduję się w sytuacji, która go przerasta, jego córka wraz z koleżanka znikają. Pierwsze podejrzenia pada na Aleksa, dosyć dziwacznego młodego człowieka. Pomimo tego, ze dowodów brak, to Keller nie ma wątpliwości, że to Aleks jest winny porwaniu jego córki i bierze sprawy we własne ręce. I niczym Raskolnikow ze 'Zbrodni i kary' stwierdza, że Alex już dawno przestał być człowiekiem, dlatego bez skrupułów postanawia wydobyć z Alexa prawdę, nie wahając się użyć pięści, gdy tą metodą nie uzyskuje zamierzonego efektu, postanawia wymyślić technikę tortur.
 I trzeba przyznać, że Jackman świetnie wciela się w postać człowieka doprowadzonego do skraju załamania oraz swojego światopoglądu.
Okazuje się, że w miasteczku roi się od dziwnych spraw i szkieletów w szafach i to co wydaje się być właściwym  tropem, okazuje się być jedynie zasłoną dymną. Akcja filmu posuwa się powoli i niespiesznie, jednak filmu trzyma cały czas w napięciu.  Barwa kolorów i widoku jakie prezentuje nam reżyser, działają niesamowicie depresyjnie.
 Na uwagę również zasługuję postać grana przez Jake'a Gyllenhaala. Detektyw Loki to facet pewny siebie, który do tej pory rozwiązał wszystkie zagadki, zdystansowany, twardy glina, charyzmatyczny i wyrazisty. Wszystkich lubiących mroczne thrillery oraz dreszczyk emocji polecam gorąco ten film.iwko strzelaniu do niewinnej sarny i to przy dźwiękach recytowanej modlitwy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz