poniedziałek, 23 grudnia 2013

Rodzinny dom wariatów


Wczoraj przy okazji wpisu o 'Czterech gwiazdkach' pisałam o tym, że święta z rodziną mogą być dużym wyzwaniem oraz prawdziwym koszmarem, przynajmniej według twórców filmów, ja osobiście jednak nie mam takich doświadczeń. 'Rodzinny dom wariatów' bazuje też na powiedzenie, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu.
Rodzinie Stonów daleko do ideału, ale co najważniejsze wszyscy się kochają i akceptują takimi, jakimi są. Cała rodzina jest zdecydowanie 'wyluzowana', konwenanse nie zaprzątają im głowy. Całym domem rządzi Sybil w tej roli boska Diane Keaton, mamy jej męża Kellego zagrał go Craig T.Nelson, oraz aż pięcioro ich latorośli- Everett ułożony biznesmen, w tej roli Dermot Mulroney, Thad( Ty Giordano)- niesłyszący gej, wyjątkowo złośliwa Amy w tej roli Rachel McAdams, spokojna Susannah gra ją Elizabeth Reaser oraz całkowicie wyluzowany filmowiec Ben, w tej roli Luke Wilson. Oprócz tego w gronie rodzinny zasiadają Patrick- czarnoskóry partner Thada, w tej roli Brian White oraz córka Susanny.  
 Sielankę świąt przerywa wizyta narzeczonej Everetta- Meredith, w tej roli Sarah Jessica Parker. Dziewczyna kompletnie do nich nie pasuję. Jest sztywna, mało tolerancyjna, paraduje  ciągle w idealnie skrojonych garsonkach i szpilkach. Rodzinie nie przypada do gustu. Z niechęcią ją przyjmuje, więc ona wzywa posiłki, w postaci swojej siostry,Julie. Pojawienie się Julie, tak naprawdę nie polepsza sytuacji, gdyż zyskuje ona natychmiastowo sympatię domowników, w dodatku staje się również nie obojętna Everettowi.
Jak domyślacie się (albo i nie) w związku z zaistniałą sytuacją filmowi reżyser postanowił sprawić, abyśmy się trochę pośmiali. I jest kilka scen, które naprawdę wywołują salwy śmiechu. Tak po za tym nie jest to film jakiś wybitny, czy wyjątkowy. Ale powtórzę to po raz n-ty filmy świąteczne takie już są, takie są ich prawa. Mimo wszystko całkiem przyjemnie się go ogląda, jednak jeżeli macie ochotę na coś ambitniejszego, to nie sięgajcie po 'Rodzinny dom wariatów'.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz