sobota, 14 grudnia 2013

Californication


Powiem szczerze, że w gronie moich znajomych jestem chyba jedyną lub jedną z niewielu kobiet, które lubią ten serial, co więcej, ja go uwielbiam. Natknęłam się na niego kiedyś przez przypadek, jako nocny marek nie mogąc spać, akurat leciał w telewizji i właśnie, jak to z 'perełkami' bywa lecą o nieprzyzwoitej porze ( chociaż akurat w przypadku tego serialu to pewnie odważne sceny są czynnikiem decydującym).
Prawda jest taka, że to serial odważny, jak na nasz polski rynek, rodzime produkcje nie przypominają takich seriali, jak 'Californication' co wcale nie musi znaczyć, że Polacy nie lubią tego serialu. Dlaczego odważny, bo to serial o seksie, to seks gra główną rolę, no dobra seks i rock'n'roll.
Główny bohater Hank Moody, autor książki 'Bóg nienawidzi nas wszystkich' prowadzi dość niegrzeczny tryb życia. Ma pieniądze, przyjaciół, każdą noc spędza z inną kobietą i to jak domyślacie się  nie tylko na rozmowach. Nie może mieć tylko jednej rzeczy, a właściwie osoby-Karen, matki jego 12-letniej córki. Facetowi naprawdę zależy, aby być z Karen, ale jakoś niestety mu nie wychodzi, wydaje się, że robi odwrotnie, wszystko, aby z nią nie być.
Scen erotycznych w serialu jest niemało i to powoduje, że serial ten właśnie ma wielu przeciwników, stanowią one większość życia Hanka, tło tego życia, serial bez nich nie byłby tym samym zdecydowanie. A tak naprawdę analizując zdarzenia z życia bohatera, zauważamy, że seks nie jest jednak lekarstwem na wszystko, a jedynie ucieczką, z której przeważnie nic dobrego nie ma.  
Powiem jeszcze, że muzyka w 'Californication' jest  świetna. Rockowe utwory nadają świetny klimat. Aktorzy-wszyscy są cudowni-David Duchowny, Natasha McElhone, Pamela Aldon i Evan Handler (kojarzący mi się wcześniej z rolą w 'Seksie w Wielkim Mieście') i nie jest to teatr jednego aktora mimo, że Hank wiedzie prym w tym przedstawieniu.
Masa komediowych elementów, jak i dramatycznych. Opowieść o trudnej miłości w zwariowanym artystycznym świecie, zakrapiana dużą dawką alkoholu. W poszczególnych sezonach przewijają się  tylko 'sezonowo' niezwykle ciekawe postacie. Jak na razie powstało sześć sezonów, siódmy - już ostatni będzie można oglądać w USA od kwietnia 2014. Każdy sezon to dwanascie odcinków.  Mój ulubiony sezon? Chyba trzeci :) Jednak polecam oczywiście wszystkie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz