środa, 5 marca 2014

Filmowe premiery-marzec


Zapraszam Was na nowy cykl na books and movies. Co miesiąc będę robić specjalnie dla Was przegląd filmowych premier.
Kamienie na szaniec (premiera 7.03)
Historię Zośki, Alka i Rudego wszyscy doskonale znamy. Trzech młodych chłopaków, matura, ambitne plany i nagle wybucha wojna, która je krzyżuje . Wiążę duże nadzieje, jak i obawy z tym filmem. Cała plejada polskich znanych aktorów jak: Andrzej Chyra, Danuta Stenka, Artur Żmijewski czy Krzysztof Globisz, a obok tego młodzi debiutanci.


Tylko kochankowie przeżyją (premiera 7.03)
Romans i horror, czyżby 'Zmierzch'? Nie tym razem. 'Tylko kochankowie przeżyją' to historia pary wampirów, która chce odbudować swój związek po latach. No i pojawia się ta trzecia i w dodatku to siostra ukochanej. W rolach wampirzej part Tilda Swinton i Tom Hiddleston, a młodszej siostry Mia Wasikowska.


300:Początek imperium (premiera 7.03)
To nie moja bajka, ale wiem, że pewnie niektórzy z Was wyczekują tej premiery. Walka Temistoklesa z Kserksesem. Grecy kontra Persowie. No i Cersei z 'Gry o tron'.


Witaj w klubie (premiera 14.03)
Mój oscarowy faworyt. Świetni Matthew McConaughey i Jared Leto, zresztą słusznie nagrodzeni. Historia samotnej walki o leki na AIDS, bo kiedy lekarze rozkładają ręce trzeba samemu wziąć swój los w swoje ręce.


Obietnica (premiera 14.03)
Para nastolatków, miłość zdrada i jedna obietnica, która sprawi, że nic już nie będzie takim jak było. Ponoć mocniejszy od 'Sali samobójców'.

Nauka spadania (premiera 21.03)
Sylwester i walentynki, jedne z dwóch najbardziej depresyjnych dni w roku. Tak też pewnego sylwestrowego wieczoru pewna grupka ludzi wpada na pomysł, aby popełnić samobójstwo. Jednak coś ich od tego odwlecze i trochę przesuną datę do walentynek. Co z tego wyniknie? Pierce Brosman i Toni Collette może być nieźle.

Zabić bobra (premiera 21.03)
Najnowszy film Jana Jakuba Kolskiego o Eryku, który powrócił z wojny w Iraku i Afganistanie i nie może dojść do siebie po tych traumatycznych przeżyciach. Brzmi trochę znajomo-'Homeland', ale sądzę, że będzie zupełnie inaczej.


Noe:Wybrany przez Boga (premiera 28.03)
Najnowszy film Darrena Aronofskiego tego od 'Czarnego łabędzia'. Historia biblijnego Noe i potopu. W rolach głównych Emma Watson, Russell Crowe, Jennifer Connelly i Anthony Hopkins.


Grand Budapest Hotel ( premiera 28.03)
Komediodramat Wesa Andersona i niesamowita historia pewnego hotelu. I cała plejada gwiazd- Jude Law, Ralph Finnes, Edward Norton i Adrien Brody.


Kapitan Ameryka:Zimowy żołnierz ( premiera 28.03)
 To znowu nie moja bajka, ale premiera godna odnotowania. Kapitan Ameryka powraca, tym razem połączy siły z Czarną Wdową.

PS.Jeśli chcecie być na bieżąco nie tylko z nowościami kinowymi, ale też z nowościami na books and movies, zachęcam do polubienia books and movies na facebooku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz