poniedziałek, 5 maja 2014

Filmowe premiery-maj


Jak co miesiąc przegląd filmowych premier.


'Transcedencja' (premiera 9 maja)
Co zrobić gdy jest się śmiertelnie chorym? Pewien naukowiec wpada na pomysł, aby zgrać swoje ciało do komputera, co daje mu nadludzką siłę i możliwość stania się niezwyciężonym. W głównej roli Johnny Deep.

'Sąsiedzi' (premiera 9 maja)
Komedia z Zackiem Efronem. Małżeństwo z małym dzieckiem natrafia na pewne problemy ze swoimi sąsiadami, a są nimi studenci.

'Powstanie Warszawskie' (premiera 9 maja)
Dla fanów filmów historycznych.  Pierwszy na świecie dramat wojenny non- fiction. Film fabularny w całości zmontowany z materiałów dokumentalnych, między innymi kronik filmowych z sierpnia 1944. Cała historię opowiadają dwaj młodzi reporterzy, świadkowie powstańczych walk. 

'Casanova po przejściach' (premiera 9 maja)
Dwóch starszych panów-właściciel antykwariatu i florysta oraz problemy finansowe. Jako antidotum na nie panowie postanawiają spróbować swoich sił w najstarszym zawodzie świata. W głównych rolach Woody Allen, Sharon Stone i Vanessa Paradis.

'Grace księżna Monako' (premiera 16 maja)
Ikona kina. Niesamowicie piękna kobieta. W końcu księżniczka. Porzuciła karierę, aby nią zostać. W tytułowej roli Nicole Kidman. Mam nadzieję, że film okaże się lepszy niż w przypadku biografii księżny Diany.

'Godzilla' (premiera 16 maja)
Każdy wie, kim jest Godzilla. Nadszedł czas na nową jej wersję filmową z całą plejadą gwiazd. Juliette Binoche, Sally Hawkins, Elizabeth Olsen.


'X-men:Przeszłość, która nadejdzie' (premiera 23 maja)
Ostatnio wyjątkowo dużo ekranizacji komiksów. Tym razem X-meni wysyłają Wolverine w przyszłość, by zapobiegł zagładzie mutantów i ludzi. W obsadzie cała plejada gwiazd: Hugh Jackman, Jennifer Lawrence, James McAvoy, Michael Fassbender.


'Czarownica' (premiera 30 maja)
Angelina Jolie w roli legendarnej już złej czarownicy. Mam nadzieję, że się nie rozczarujemy.
'Milion sposobów, jak zginąć na Zachodzie' (premiera 30 maja)
Film twórcy 'Teda'. Albert jest tchórzliwym hodowcą owiec i wykręca się od uczestnictwa w tradycyjnej strzelaninie. Jego kapryśna dziewczyna z teog powodu rzuca go.  Wiarę w siebie pomaga mu przywrócić nowo przybyła do miasta nieznajoma. Albert i ona mają się ku sobie. Problem leży w tym, że kobieta ma męża. W filmie występują Charlize Theron, Amanda Seyfriend, Liam Neeson i Neil Patrick Harris tak Barney z 'Jak poznałem waszą matkę'.

'Yves Saint Laurent' (premiera 30 maja)
Must see dla fanów mody. Historia miłości i pasji do tworzenia mody Yves Saint Laurenta. Mam nadzieję, że lepsza od 'Coco Chanel'


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz